Czytanie książek

Spędzanie czasu wspólnego z całą rodziną jest czasem niezapomnianym. Czasami o to nie dbamy i każdy z członków rodziny rozgaszcza się przed telewizorem i bawi się telefonem. Koniec z tym. Postawmy na czytanie książek oraz na gry. Nie pozwólmy na to, aby czytanie odeszło do lamusa. Jest to jak najbardziej świetny sposób na spędzanie czasu. Każdy członek rodziny oczywiście może mieć inne swoje ulubione książki i czytać coś innego. Malutkim dzieciaczkom musimy czytać my. Traktujmy to jako pewnego rodzaju rytuał, który sprawi, że nasze dziecko pokocha książki. Jeśli damy dziecku dobry przykład to na pewno tak się stanie.

Gry, ale nie komputerowe

Gdy mówi się o grach, to najczęściej kojarzą się nam gierki na komputer czy też gierki na konsolę. Jest to błąd. Postawmy na tradycyjne gry, które także przeszły ogromną metamorfozę. Jedną z nich jest Pytaki – gra (https://www.taniaksiazka.pl/gra-pytaki-dobreto-p-608931.html). Co to takiego? Gra Pytaki to bardzo przyjemna oraz prosta integracyjna gra dla całej naszej rodziny. Dzięki mechanice intuicyjnej, w Pytaki zacząć można grać w zasadzie od razu. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele osób odrzuca pewne gry z uwagi na ich dosyć skomplikowane zasady. Wystarczy, że tylko i wyłącznie jednak osoba wcześniej przeczyta instrukcję i już może wprowadzić całą rodzinę w grę dosłownie w ciągu jednej minutki.

Rozgrywka ta polega na tym, że gracze razem siadają i po kolei losują z woreczka żetony. W następnym kroku odpowiadają na pytanie wylosowane lub też wykonują zadanie. Pytania te dotyczą przeróżnych dziedzin życia, a wszelkie refleksje nad nimi oraz słuchanie ciekawych odpowiedzi zapewnia wszystkim graczom: rozwój emocjonalnej samoświadomości, kształtowanie empatycznych postaw, ćwiczenie komunikacji, lepsze poznanie się, wspieranie nauki czytania najmłodszych dzieci oraz także ćwiczenie cierpliwości.

Gra ta tak naprawdę jest dla całej naszej rodziny (dla kilkuletnich dzieci, nastolatków, rodziców oraz także dziadków). Wszystko po to, aby móc budować lepsze, jak i także znacznie bliższe rodzinne relacje, rozwijać komunikacyjne umiejętności oraz także spędzać czas w przyjemnej oraz także ciepłej i radosne atmosferze. Pamiętajmy, że gra ta jest niezwykle atrakcyjna nie tylko pod względem merytorycznym, ale także edytorskim oraz graficznym. Polecamy ją zdecydowanie całej naszej rodzinie. Sprawdzi się także świetnie jako prezent na przeróżne okazje. Musimy przyznać, że prezent ten byłby niezwykle atrakcyjny.