Mówi się, że z rodziną dobrze można wyjść tylko na zdjęciu. Czy to prawda? Oczywiście, że nie. Rodzina to jeden z najważniejszych elementów, który jest nam potrzebny. Chociażby nie wiadomo co się działo. Dbajmy o zachowanie swoich więzi rodzinnych. Może nie mamy dla siebie na co dzień zbyt dużo czasu. W końcu każdy z nas ma tyle obowiązków na głowie, ale co jakiś czas jesteśmy w stanie poświęcić sobie odpowiednią ilość czasu. Jeżeli nie umiemy zacząć dobrej rozmowy ze swoimi bliskimi, to może nam umożliwić, to …gra. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie o co chodzi, to koniecznie powinien sięgnąć po Pytaki – gra dedykowana dla całej rodziny.

Wizyta u psychologa

Wiele osób, które miało już do czynienia z tą grą śmiało mówi, że podczas rozgrywki poczuli się tak, jakby byli z wizytą u psychologa. Przy czym nie należy mieć z tym żadnych złych skojarzeń, ponieważ tym “psychologiem” może okazać się dla nas bliska osoba, której naprawdę jesteśmy w stanie się zwierzyć. Osoby, które faktycznie odwiedzają takie gabinety psychologiczne, często mają problem z otwarciem się, mówieniem o siebie. Podczas tej gry będzie to ułatwione – chociażby dzięki temu, że będziemy grać z osobami, które znamy. Mogą to być nasze dzieci, może to być nasz małżonek, przyjaciel, przyjaciółka. Pomocne w tym będą pytania, jakie można znaleźć na poszczególnych żetonach. Pytaki zbierają wiele pozytywnych recenzji. Powodem może być chociażby to, że jest to typowa polska gra, która pozwala na nawiązanie bliższych relacji z bliskimi nam osobami.

Dla rodzin


Według zamieszczonego opisu, Pytaki zapewniają “przyjemne spędzanie czasu w gronie rodzinnym, lepsze poznanie się graczy, rozwój świadomości emocjonalnej, ćwiczenie komunikacji..”. Skomplikowane? Wcale nie. Jest to produkt dedykowany dla rodzin, ale po taką grę sięgają również psychologowie, którzy mają na co dzień przyjemność pracy z dziećmi w poradniach, w szkołach. Zasady są bardzo proste. Jedna osoba czyta pytanie, a pozostali gracze starają się na nie odpowiedzieć samodzielnie lub przy pomocy specjalnej kostki, gdzie wyrysowane są specjalne uczucia. W pudełku znaleźć się powinny: 96 PYTAKÓW (żetonów z pytaniami / zadaniami), płócienny woreczek na PYTAKI, autorska kostka uczuć, kostka z oczkami, 6 kart uczuć, zapamiętnik, no i instrukcja, dzięki czemu zasady gry są jeszcze bardziej zrozumiałe. Czas na to, aby otworzyć się na innych. Kumulowanie w sobie uczuć na pewno nikomu nie pomoże. Warto polegać na bliskich nam osobach.